اجاره هیلتی

جالب ترین عکس های جهان

مکان های رنگارنگ دنیا

 

 


لوپینگ کانتی، چین
سالی یک بار منطقه لوپینگ کانتی چین به دریای بی‌انتهای گل‌های زردرنگ تبدیل می‌شود. درخشندگی گل‌های کانولا (روغنی به همین نام نیز از آن گرفته می‌شود) همزمان با شکوفه زدن این گل‌ها در ماه‌های فوریه و مارس چشم‌ها را به خود خیره می‌کند. این منطقه در یونان (Yunnan) چین واقع شده و گردشگران در این دو ماه سال می‌توانند از چشم‌انداز خیره‌کننده آن نهایت استفاده را ببرند.
 

رنگارنگ‌ترین مکان‌های دنیا
 

کیپ‌تاون، آفریقای جنوبی
بوکاپ یکی از محله‌های شهر کیپ تاون آفریقای جنوبی است. این محل به ساختمان‌های رنگی‌اش شهرت دارد. شاید بتوان به آن گفت «شهر رنگ‌ها،» چرا که خبری از رنگ خاکستری در ساختمان‌های آن نیست.
 

رنگارنگ‌ترین مکان‌های دنیا
 

ساحل شن‌های صورتی – باهاما
کیلومتر‌ها شن‌ صورتی‌رنگ در امتداد ساحل جزیره هابر در باهاما کشیده شده که ساحل شن‌های صورتی (Pink Sands) نامیده می‌شود. شن‌های صورتی و قرمز، رنگ خود را موجودات پوسته‌دار دریایی به نام «روزن‌داران» گرفته‌اند. این موجودات در آب‌سنگ‌های مرجانی زندگی می‌کنند.
 

رنگارنگ‌ترین مکان‌های دنیا
 

پارک زمین‌شناسی ژانگی دانژیا، چین
کوه‌های راه‌راه و رنگی لندفرم دانژیا در چین واقعا خارق‌العاده است. شاید در نگاه اول بگوییم که این مکان با فتوشاپ ساخته شده است! اگر باور نمی‌کنید پس لازم است خودتان به آنجا بروید. ساخت چنین لندفرمی میلیون‌ها سال زمان برده است. امروزه گردشگران فراوانی برای مشاهده این مکان به چین سفر می‌کنند.
 

رنگارنگ‌ترین مکان‌های دنیا
 

هال‌استات، اتریش
قبرستان کلیسای کاتولیک هال‌استات واقعا بی‌نظیر است، چرا که دریاچه‌ای رویایی در کنار این روستای باستانی قرار دارد. هیچ چیز در قبرستان هال‌استات ابدی نیست! از آنجایی که این قبرستان خیلی کوچک است، حدودا هر 10 سال یک بار اجساد مدفون در آن را نبش قبر می‌کنند تا اجساد جدیدی را بتوانند در آن دفن کنند. جمجمه‌های قدیمی متعلق به قرن 12 کلیسای سنت مایکل در قفسه‌های «سرای استخوان» (Beinhaus)  هنوز چیده شده است. امروزه حدود 1200 جمجمه آن مجموعه برای بازدیدکنندگان به نمایش درآمده است.
 

رنگارنگ‌ترین مکان‌های دنیا
 

شهر تونس
امروزه در کشور تونس اتفاقات تلخی رخ می‌دهد، اما نمی‌توان بقایای سازه‌های روم باستان و سواحل زیبای آن را نادیده گرفت. شهر تونس با رنگ‌های جذاب و تماشاییِ مساجد، عمارت‌های دوره عثمانی، کافه‌ها و مغازه‌های خود واقعا زیبا است. شهر تونس به علت موقعیت جغرافیایی و سابقه تاریخی خود محل حضور فرهنگ‌های مختلف است.
 

رنگارنگ‌ترین مکان‌های دنیا
 

پارک هیتسوجی یاما، چی‌چی‌بو، ژاپن
ژاپن به شکوفه‌های درخت‌های گیلاس خود «ساکورا» مشهور است، اما یک گیاه زیبای دیگر نیز در این کشور می‌روید. در طول فصل بهار «شیبازاکورا» یا خزه صورتی در تپه شیبازاکورا در پارک هیتسوجی یاما روییده و مانند یک فرش صورتی و بنفش بر روی زمین پهن می‌شود. هر سال در فصل بهار، جمعیت زیادی برای دیدن هزاران گل زیبا به این منطقه سرازیر می‌شوند.
 

رنگارنگ‌ترین مکان‌های دنیا
 

سد بزرگ مرجانی
فهرست رنگارنگ‌ترین مکان‌های دنیا بدون اشاره به سد بزرگ مرجانی قطعا ناقص خواهد بود. بیش از 1500 گونه ماهی در سد بزرگ مرجانی زندگی می‌کنند و رنگ‌های زنده و طبیعیِ ماهی‌ها واقعا دیدنی است. سد بزرگ مرجانی از خارج از جو زمین نیز دیده می‌شود، اما غواصی سطحی و عمقی بهترین روش بازدید از سد بزرگ مرجانی است.
 

رنگارنگ‌ترین مکان‌های دنیا
 

والپارایسو، شیلی
شیلی این روزها درگیر میزبانی از مسابقات کوپا آمریکا است و موفق شده که به فینال نیز راه پیدا کند. به جرات می‌توان گفت که بندر والپارایسو زیباترین شهر کشور شیلی است. دیوارهای ساختمان‌های این شهر رنگ شده تا مانند آب‌نبات چوبی به نظر برسند. ساختمان‌های این شهر متعلق به قرن نوزدهم میلادی بوده و چشم‌اندازی خارق‌العاده را به آن داده است.
 

رنگارنگ‌ترین مکان‌های دنیا
 

شمال نروژ
پیش از ماه آوریل به نروژ بروید تا نظاره‌گر شفق قطبی در آسمان نروژ باشید. این نمای زیبا به ندرت از نقاط دیگر زمین قابل رویت است. اگر انیمیشن زیبای منجمد را دیده باشید احتمالا این صحنه را به یاد خواهید آورد، درست جایی که اِلسا به سمت کوه فرار کرده تا کاخ یخی خود را بسازد.
 

رنگارنگ‌ترین مکان‌های دنیا

 

منبع : فرادید

 

 

+ نوشته شده در  شنبه 13 تير 1394ساعت 9:29  توسط Mrm & Celeste  بازدید : 8273

 
Banner corner : site parandehgharib.ir